velo-triangle

Next level travel: три маршрути Великого Гімалайського Шляху

Розповідаємо, що подивитись і як зібратись у пригоду Гімалаями.

Найвищі гірські вершини та найвіддаленіші селища, де життя не змінювалося століттями, джунглі та льодовики — так виглядає один із найдовших у світі високогірних маршрутів, Великий Гімалайський Шлях. Його загальна довжина — 4500 кілометрів, що простягаються територіями чотирьох країн: Індії, Непалу, Бутану та Тибету. Насправді, сьогодні більше людей побували на місяці, ніж пройшли весь цей трек, що був офіційно заснований у 2011 році. 

Але не варто засмучуватись. Для зручності туристів маршрут розділили на низинний, який проходить через ліси, рисові плантації та колоритні селища, і високогірний — звідти зблизька видно непальські вершини, зокрема Еверест, але щоб його пройти, треба мати з собою мотузки, кішки, льодоруб та інше складне спорядження. «Пригода всього життя», як описують таку прогулянку Гімалаями туристичні агенції. Відомий американський турист і письменник Брендон Вілсон, який разом із дружиною ще у 1992-му пройшов більше тисячі кілометрів у цих горах, вважав, що саме ця мандрівка показала йому «красу самопізнання, що крок за кроком відкривається у таких далеких піших прогулянках». 

 Velo

Якщо ти теж хочеш такого досвіду, май на увазі, що незалежно від маршруту, дорога Великим Гімалайським Шляхом триває від 100 до 150 днів. Багато хто пробує бити рекорди: француз Філіп Гатта, наприклад, здолав 1700 кілометрів лише за 40 днів. Але навряд чи тобі сподобається його підхід: аби зекономити час та гроші, Філіп не зупинявся на сон у туристичних будиночках у селищах, а ночував там, де доведеться, і частенько — у спальному мішку в гірських печерах. 

 

Квитки, гроші, планування 

Спершу давай розберемось із плануванням подорожі. Більшість місць, які ми рекомендували тобі відвідати, починаються у Непалі. Вартість квитка стартує від 11 тисяч гривень в один бік. Політ триватиме не менше ніж 10 годин, а часом і всі 16, якщо летіти непрямим рейсом. Добре, коли поряд є нікотинові подушечки VELO, які  повнолітні споживачі  нікотину можуть використовувати навіть під час перельоту. 

 

Зверни увагу, ми не радимо брати квитки назад заздалегідь: навіть досвідчені мандрівники часто переоцінюють свої сили та не встигають до аеропорту вчасно. А попереду повно викликів, що відкриють тобі багато нового про себе та світ, тож ніякі дрібниці та зайві клопоти не повинні зіпсувати цієї гімалайської «пригоди всього життя». 

 

Перш ніж вирушити в один із обраних маршрутів, ретельно розплануй бюджет. Зважай на те, що шлях проходить через національні парки, де квиток обійдеться у $10-30 у низовині та від $200 у високогір’ї. Ціни на їжу та проживання низькі — близько $20 за ніч у місцевих будиночках, сніданки та вечері включені. Якщо таки зважишся долати гірські перевали зі спорядженням, скоріше за все, доведеться оплатити послуги місцевого гіда. Перевали скелясті, небезпечні, там також трапляються лавини. 

 

Добре подумай, чи хочеш вирушити в таку мандрівку самостійно, без групи та екскурсоводів. Таких сміливців повно, але й вони теж страждали від акліматизації, гірської хвороби, що йде вкупі з головним болем та нудотою. Багато хто отруюється або ж програє битву з комарами, що переносять жовту лихоманку. У мережі можна навіть знайти прогнози активності комарів у конкретних регіонах Великого Гімалайського Шляху! Не забувай глянути і загальний прогноз погоди — тут трапляються снігопади, кількаденні мусонні дощі, а часом уже в березні з ніг збиває спека джунглів.  

Тож ретельне планування — це наше все, тим паче у сучасному світі, де для комфортної мандрівки існує стільки інструментів і путівників. 

 Velo

Маршрути з незабутніми краєвидами 

Що ж робити, коли хочеться пригод і виняткової краси, але не маєш ні досвіду, ні можливості неспішно прогулюватись у горах ціле літо чи весну? Це теж не проблема. Бо Великий Гімалайський шлях — це радше мережа стежок і треків, розділена на десять різних ділянок. Краще завчасно визначитись, які місця хочеться побачити. Щоб спростити тобі завдання, ми запропонуємо кілька своїх варіантів. 

 

Найкращий з них — озеро Рара, одне з найбільших на далекому заході Непалу, що приваблює туристів іскристими лазурними кольорами. Щоб потрапити туди, краще за все долетіти до міста Джумла, а звідти 10 днів рухатись до озера. В парку, посеред якого захована ця водойма, тобі можуть зустрітися гімалайські чорні ведмеді, червоні панди, шакали та видри, а ще височезні гімалайські кедри. 

 

Район Долпа вперше потрапив на очі мандрівникам усього світу завдяки фільму Еріка Валлі «Гімалаї» 1999 року. Але через сувору природу туристів там усе ще небагато. Розкішні росисті луки змінюються суворими висотними пустелями Тибетського плато, за якими ховається небесного кольору озеро Фоксундо. Люди в цьому віддаленому районі вірять у Будду, а тому ти зможеш відвідати кілька їхніх екзотичних храмів, які ще називають гомпасами. А якщо пощастить — зустрінеш також блакитних баранчиків та снігових барсів. Уся дорога цією місцевістю забере у тебе близько двох тижнів. 

 

Гімалайська Аннапурна займає десяту сходинку з чотирнадцяти високогірних масивів у світі. Під час прогулянки, що займе приблизно 9 днів, ти підніматимешся з глибокої долини Халі Гандакі вузькими стежками, якими користуються здебільшого місцеві. Це шлях через давні ліси рододендронів, де все ще можна почути віддалений рев ведмедів і тигрів, і все це для того, щоб піднятись на висоту в 3600 метрів на хребет Хопра, звідки відкривається запаморочливий краєвид вершин Аннапурна та Даулагірі. Там можна перепочити у будиночках місцевих селян, де вас пригостять фірмовим чаєм із маслом яка. 

 

наступний пост попередній пост

Привіт! Раді тебе бачити!

Маленьке питання перш ніж перейти до змісту нашого сайту:
Ти старше 18 років і споживаєш тютюн або нікотин?

Доступ на сайт дозволений тільки особам старше 18 років, які є споживачами тютюнових або нікотиновмісних виробів.

18+ Цей веб-сайт містить інформацію про нікотиновмісні продукти

VELO MINI
Найзручніший формат
для знайомства з VELO
Компактні паучі та банка
Фруктові смаки – Berry Frost
та Tropic Breeze
20 паучів у банці
Міцність:
MEDIUM
ФОРМАТ ПАУЧІВ:
MINI
SLIM
REGULAR
VELO SLIM
Паучі для більш досвідчених
користувачів VELO
Різноманітні смаки –
Ice Cool, Berry Frost, Tropic Breeze та Freeze
20 нікотинових паучів у банці
Міцність:
STRONG
X-STRONG
ФОРМАТ ПАУЧІВ:
MINI
SLIM
REGULAR
VELO REGULAR
Для найдосвідченіших
споживачів VELO
Насичений Urban Vibe зі смаком журавлини та X-Freeze зі смаком вибухового ментолу
18 нікотинових паучів у банці
Міцність:
ULTRA
ФОРМАТ ПАУЧІВ:
MINI
SLIM
REGULAR

18+ ЦЕЙ ПРОДУКТ МІСТИТЬ НІКОТИН ТА ВИКЛИКАЄ ЗАЛЕЖНІСТЬ
ТІЛЬКИ ДЛЯ ПОВНОЛІТНІХ ОСІБ, ЯКІ СПОЖИВАЮТЬ НІКОТИН