5 порад для успішної співбесіди через Zoom
18+ Цей продукт містить нікотин і викликає залежність. Тільки для повнолітніх осіб, які споживають нікотин.
Карантин і пандемія коронавірусу перевели більшу частину нашого життя в дистанційний режим. Насамперед це стосується роботи, але і сам процес її пошуку поступово переходить в онлайн. І хоча раніше роботодавці наполягали на особистій зустрічі, сьогодні вони все частіше віддають перевагу співбесіді через Zoom.
Ми підготували кілька порад, які допоможуть збільшити шанси та показати себе на співбесіді з кращого боку. Головне — пам’ятай, де б ти не був, в офісі чи вдома, в транспорті чи в кафе, — ти завжди можеш скористатися паучами VELO і зробити це майже непомітно для оточення.
Підготуйся до співбесіди
Неважливо, як відбувається співбесіда — онлайн чи під час особистої зустрічі, — до неї завжди потрібно готуватися. Знайди інформацію про компанію, в якій хочеш працювати, а також проаналізуй її конкурентів.
Під час співбесіди тебе точно запитають про досвід, твої сильні і слабкі сторони. Тому краще продумати відповіді на ці питання завчасно. Крім того, варто одразу обміркувати свої реальні знання та навички — і те, як саме вони допоможуть компанії.
Перевір техніку (і навчися з нею працювати)
Аби не відчувати зайвого хвилювання під час співбесіди, краще перевірити все завчасно. Ти маєш упевнитися, що камера і мікрофон працюють, а з’єднання з інтернетом не пропаде у найвідповідальніший момент.
Можеш також потренуватися говорити з камерою, адже для багатьох це новий досвід. Спробуй і переконайся, що говориш не заголосно і не тихо. Це допоможе тобі звикнути до онлайн-бесіди.
Крім того, варто заздалегідь ознайомитися і з самою програмою Zoom. Поцікався, яка кнопка за що відповідає, аби не натиснути зайвого.
Не дивись на екран
Під час відеодзвінка багато людей почуваються ніби перед дзеркалом, а тому відволікаються і починають дивитися на своє зображення замість того, аби дивитися в камеру. Це створює дискомфорт, і співрозмовник просто не знає, куди йому подіти очі — через це спілкуватися стає важче.
Тому краще попередньо виставити камеру так, аби тобі було зручно постійно на неї дивитися. Крім того, можна приховати власне зображення під час дзвінка, аби менше відволікатися.
Зона співбесіди
Роботодавцю протягом співбесіди цікавий сам кандидат, і йому не варто бачити зайвих речей під час дзвінка. Тому потрібно завчасно підготувати зону, яку буде видно в кадрі, аби нічого не відволікало від розмови і тебе було видно якнайкраще.
По-перше, варто знайти тихе місце і підібрати відповідний фон. Підготуй ручку і записник, аби робити примітки і занотовувати важливі моменти.
Наступна деталь — освітлення. Найкраще природне світло, щоб тебе було добре видно в камері. Якщо ж такого нема — тоді потрібно налаштувати світло так, аби твоє обличчя не мало жодних темних чи пересвітлених ділянок.
Крім того, можна використовувати всі переваги онлайн-співбесіди і наклеїти перед очима стікери з основною потрібною інформацією. Головне — не дивитися на них занадто часто, а ще краще — просто знати, що вони там є і додають тобі впевненості.
Діалог
Не забувай, що в центрі співбесіди — діалог з роботодавцем. Тому намагайся не відволікатися на інші речі. Навіть якщо кіт застрибне на руки і негайно вимагатиме твоєї уваги.
Також під час співбесіди через Zoom важливо навчитися слухати людину і не перебивати її протягом розмови. Слід робити невеликі паузи між запитаннями і відповідями. Технологія працює з мінімальною затримкою, тож якщо говорити одночасно, то ніхто нікого не почує.
Головне — не хвилюватися. Це така ж розмова, але відбувається вона в онлайн-форматі. Ти з роботодавцем перебуваєш в однакових умовах, а тому вам легко порозумітися одне з одним.