5 українських міст, які варто побачити взимку
18+ Цей продукт містить нікотин і викликає залежність. Тільки для повнолітніх осіб, які споживають нікотин.
Мандрувати Україною і відкривати для себе цікаві місця можна в будь-яку пору року. Втім, подорожі взимку — це дещо особливе. По-перше, зима ніби створена для мандрівок, адже це час канікул, відпусток, вихідних і, здається, чи не щоденних свят. По-друге, мороз і сніг додають українським містам особливого шарму та неповторної атмосфери, які обов’язково варто відчути.
Ми склали для тебе топ українських міст, які взимку по-особливому прекрасні і куди варто потрапити вже цього сезону. Головне, не забувай: куди б не завела дорога, ти всюди можеш узяти з собою паучі VELO, адже ними можна користуватися де завгодно.
Чернівці
Якщо вам уже доводилось бувати в одному з найкрасивіших місць Чернівців — на території університету імені Юрія Федьковича — ви можете уявити, який урочистий вигляд воно має взимку. Та в наш перелік місто потрапило навіть не через це. Чернівці — серце Буковини, саме тут у січні проходить щорічний міжнародний фестиваль Маланок. З року в рік на засніжені вулиці міста виходять люди в традиційному буковинському вбранні, щоб віддати належне стародавньому, імовірно, дохристиянському звичаю. Сценарії свята щоразу різні, але ідея одна — продемонструвати неповторний український колорит і підтримати традиції, які місцеві передають із покоління в покоління та, звісно, гучно і весело провести час.
Диканька
Диканька — це селище міського типу на Полтавщині. Одні кажуть, що це більше місто, інші — що це все ж таки селище. Втім, це неважливо. Важливо, що Диканька — одне з найпопулярніших місць української культури й асоціювалася в українців із зимовими святами ще за часів Миколи Гоголя.
У Диканьці досі є старі українські хати-мазанки, які можна відвідати. Крім того, там розташована єдина в Україні Тріумфальна арка і дуби-кочубеї, деяким із них по 600-800 років. Ну і наостанок, як побувати на Полтавщині та не скуштувати фірмових місцевих галушок?
Львів
З одного боку, включити Львів у цей список надто очікувано. З іншого — скласти топ зимових місць України без Львова неможливо. Засніжені вулиці та старовинна архітектура, різдвяний ярмарок просто посеред історичного центру — це все додає Львову особливої зимової атмосфери.
Крім того, свята тут традиційно тривають з 1 грудня і до 19 січня. Тобто достатньо, щоб встигнути у Львів цієї зими.
Кам’янець-Подільський
Ще одне місто на Заході України. Мабуть, усі знають, що в Кам’янці-Подільському розташована чи не найвідоміша фортеця країни. Довкола неї простягнулося старе місто з підвісними мостами і неприступними кам’яними мурами. Втім, узимку все це сприймається не як войовнича споруда, а як старовинна історія.
Крім того, можна помилуватися величезним каньйоном, який розділяє стару і нову частини міста, відшукати грандіозні мурали, розкидані вулицями, і навіть стати частиною унікального фестивалю «Різдвяні польоти». Фестиваль польотів на повітряних кулях проводять тільки за гарної погоди, і тоді в усіх охочих є можливість побачити засніжене місто з висоти.
Яремче
Не обласний центр, але й не звичайне місто в Карпатах. Окрім гір, в Яремчому є водоспади, дивовижні скелі Довбуша та скеля Слон, ринок із місцевими гуцульськими сувенірами, а також дерев’яні церкви та храми, збудовані кілька століть тому.
Ще одна особливість міста — тут можна побачити Карпати в мініатюрі у місцевому парку-музеї. Однак найвагоміша окраса міста — це безкраї засніжені краєвиди та можливість споглядати їх, гріючись вечорами біля грубки.