7 порад, які допоможуть влитися у новий колектив
18+ Цей продукт містить нікотин і викликає залежність. Тільки для повнолітніх осіб, які споживають нікотин.
Розповідаємо, як познайомитися з колегами і почуватися комфортно на новій роботі.
Змінити роботу — це ніби стати новачком у школі. Ти одночасно отримуєш новий графік, обов’язки та завдання. Але найбільше у перший день хвилює знайомство з колегами.
Ось вони — твої нові колеги по роботі, з якими тобі потрібно буде проводити купу часу. Вони всі різні, і сьогодні ти як новачок, звісно, будеш у центрі уваги. Знаємо, це ще той стрес. Тому спеціально для тебе ми зібрали 7 порад, які допоможуть влитися у колектив і почуватися комфортно на новій роботі.
Знайомство
Скоріш за все, у перший день тебе відрекомендують тим людям, з якими ти будеш безпосередньо співпрацювати. Познайомся з ними і в ідеалі запам’ятай імена усіх. Так, це може бути нелегко, тут тобі допоможуть маленькі підказки або асоціації. Але зусилля варті того: людина, яка одразу звертається до кожного на ім’я, здається більш приязною та уважною.
Будь уважним
У кожному колективі є свої правила і традиції. Десь дозволяють нехтувати дрес-кодом у п’ятницю, десь заведено замовляти піцу після великих презентацій, а десь суворо ставляться до робочого графіка і не заохочують довгі перерви на перекур. На щастя, повнолітні користувачі VELO можуть вживати нікотинові паучі будь-де, не відволікаючись від роботи. До того ж, під час їх використання не виділяється ні диму, ні попелу, тому неприємні запахи також не заважатимуть твоїм колегам або клієнтам.
Приходь вчасно
Здається, це і так усім зрозуміло — варто приходити на роботу без запізнень. Утім, з’являтися на роботі занадто рано теж не варто, особливо у перший робочий день. На новій роботі мають підготуватися до твого приходу: визначити робоче місце і перші завдання. Тому краще не створювати зайвих незручностей і просто прийти вчасно.
Не знаєш — запитай
Якщо чогось не знаєш — не бійся спитати про це. Краще тобі один раз усе пояснять, аніж ти наробиш зайвих помилок. Зараз у тебе є на це причина — ти новачок і тобі варто з усім розібратися. Тим паче, Дейл Карнегі казав, що варто давати людям можливість відчути їхню важливість. Можливо, через твої питання нові колеги захочуть показати себе — проявити професійні якості або просто зав’язати цікаву розмову.
Чати
Ще одна важлива деталь першого дня. Тим паче, у наш карантинний час. Якщо в компанії є робочий чат або ж окремі чати підрозділів — ти маєш бути там. Запитай про них у керівника і прослідкуй, аби тебе додали: так ти точно не залишишся осторонь усього найважливішого. І про всяк випадок зможеш підглянути там, як кого звати.
Спільний обід
Ти — нова людина в колективі, а тому тобі потрібно знати все. Запитай у колег, де вони зазвичай обідають. Можливо, в офісі є їдальня або кухня, чи просто затишна кафешка неподалік. Ще краще — попросити їх показати, де це все розташовано і сходити на перший спільний обід. Це чи не найкращий спосіб познайомитися з новими людьми.
Будь спостерігачем
Уявімо, що ти вже сидиш і обідаєш з новими колегами. Не варто одразу ж розповідати про своє особисте життя чи плани на майбутнє. Найкраще — бути спостерігачем і говорити тоді, коли звертаються безпосередньо до тебе. Так ти зможеш трохи вивчити нових людей і дізнатися, які теми їх цікавлять найбільше.
Той самий принцип варто використовувати і в роботі. Не спіши засуджувати когось за провалені дедлайни, часті перекури чи постійні спізнення. Можливо, це особливість людини, яку приймають у твоїй новій компанії.
Будь приязним
Як пройде трохи часу, ти зможеш познайомитися з багатьма людьми, які працюють у компанії. І рекомендуємо тобі бути ввічливим із кожним, незважаючи на посаду чи статус у колективі. По-перше, це покаже твою людську вихованість, а по-друге, може стати неочікуваним плюсом. Наприклад, технік швидко полагодить твій комп’ютер або офіс-менеджер закриє очі на твоє запізнення. Тому краще з усіма підтримувати гарні стосунки.