velo-triangle

7 несподіваних речей, які чекають тебе у космічній подорожі

У 2021 році космічні подорожі стали ближчим, ніж будь-коли до цього. У космосі опинилися приватні підприємці та їхні пасажири, а Ілон Маск тихенько планує одразу кілька проєктів різного масштабу: від цивільного орбітального польоту у найближчі роки до марсіанської колонії десь у 2030-х.  

Та розмірковуючи про романтику космічних подорожей майбутнього, ми зазвичай не думаємо про суворі реалії таких польотів. Що їсти на супутнику Юпітера? Як витримати подорож у 6 років? Добре, що з паучами VELO повнолітньому споживачу нікотина і не страшні довгі перельоти та переїзди, адже їх можна споживати будь-де.  

Але велика подорож потребує ретельної підготовки. Тож згадуємо принаймні 7 неочевидних речей, з якими нам доведеться зіштовхнутися під час космічних польотів.

1. По-перше, треба продертися через сміття 

Припустімо, що нам не страшна вартість запуску ракети і пов’язані з цим технічні складнощі. Припустімо, ми вирвалися з обіймів гравітації та опинилися на орбіті. Що далі? Під час перегляду фільмів про підкорення космосу ми про це не замислюємося, але на орбіті нам доведеться буквально продиратися крізь хмари космічного сміття. Як думаєш, скільки його там?  

Мережа американського космічного спостереження нарахувала близько 17 000 об’єктів. А якщо рахувати шматки розміром менше ніж 10 сантиметрів, то їх стає вже близько 500 000. Тепер уяви, що усі ці уламки супутників, шматки антен, кришки від лінз летять зі швидкістю понад 28 000 кілометрів на годину, нічогенько еге ж?

VELO

2. Відстані та недостатньо високі швидкості 

Головна проблема космосу (ну добре, одна з) — величезні відстані. Річ не лише у тім, щоб оснастити експедицію та знайти добровольців для польоту на планети принаймні нашої Сонячної системи. З тими технологіями, які у нас є зараз, подорож, скажімо, до супутників Юпітера триватиме 5-7 років. Астронавтам доведеться завантажити багато серіалів та запастися книжками. Про подорожі за межі Сонячної системи годі й казати. 

3. Слідкувати за здоров’ям буде важче 

По-перше, щойно ти вирвешся за кордони природного земного щита, твій космічний корабель атакує підступний невидимий ворог — космічна радіація. Алюміній, з якого зроблений корпус космічного корабля, при взаємодії з радіаційними частинками  провокує ще більше вторинне випромінювання (тому інженери NASA розглядають можливість використовувати у корпусі більш безпечний пластик). По-друге, на орбіті у більшості астронавтів падає зір — про це вони кажуть самі. Але є і хороша новина: через низьку гравітацію твій хребет трохи розтягнеться і ти станеш на кілька сантиметрів вищим.  

4. Маленька гравітація — це весело лише спочатку  

До речі, про гравітацію. Спочатку ти будеш плавати у повітрі, як в кіно, але, підозрюємо, це швидко набридне. А от у довгостроковій перспективі починаються проблеми з втрачанням м’язової маси та тим, що серце починає працювати у повільнішому режимі та зменшується у розмірах. На щастя, глобально усі ці проблеми може вирішити штучна гравітація.  

5. У космосі немає магазинів 

І, відповідно, немає відділу кулінарії, у якому ти можеш за 5 хвилин взяти щось собі на обід. Кілька років тому астронавти на МКС вперше з’їли листя салату, який був повністю вирощений у космосі. Але про повноцінне годування десятків людей мова поки не йде. Для поживного харчування знадобляться жири, білки та вуглеводи, отже раціон має включати різні овочі, на вирощування яких потрібно місце. А ще потрібна вода. На тому ж МКС для цього встановлена система рециркуляції відходів, яка іноді потребує ремонту і не допоможе з поповненням води у подорожі тривалістю кілька років. Та навіть коли астронавти прилетять на іншу планету, там їх чекають нові челенджі сільського господарства.  

VELO

6. Нам доведеться подружитися з роботами 

Припустімо, що ми подолали всі ці виклики та заснували першу людську колонію на іншому небесному тілі. Там нам знадобляться хоча б первинні будівлі (це частково можна вирішити модулями, побудованими ще на Землі), а також ресурси для подальшого розвитку. Ми не зможемо захопити з собою кілька цистерн алюмінієвої руди. І на відомих нам планетах нам буде складно стати повноцінними шахтарями та будівельниками — доведеться працювати у незвичних температурах та без достатньої кількості кисню. На Землі люди гуртувалися одне з одним та приручали диких тварин. А у космосі нам доведеться тісно взаємодіяти з роботами, які будуть робити за нас брудну роботу. Тільки їм не кажіть. 

7. І не посваритися з усіма іншими  

І попри усі фізичні проблеми, про які написано вище, не варто забувати про психічну стійкість. Роками дуже обмеженій кількості людей доведеться знаходитись разом у тісних приміщеннях, а також взаємодіяти одне з одним заради усього людства. Експерименти з імітації космічних станцій та кораблів вже проводяться на Землі десятиріччями. Імпровізованих астронавтів закривають у кількох кімнатах, або відправляють на віддалені наукові станції у пустелі. Деякі з цих експериментів більш успішні, а під час інших «члени екіпажу» зриваються або починають докучати іншим. На щастя, або на жаль, саме емоції — те, що робить наш вид унікальним. Але під час космічних подорожей доведеться навчитися їх опановувати.  

 

наступний пост попередній пост

Привіт! Раді тебе бачити!

Маленьке питання перш ніж перейти до змісту нашого сайту:
Ти старше 18 років і споживаєш тютюн або нікотин?

Доступ на сайт дозволений тільки особам старше 18 років, які є споживачами тютюнових або нікотиновмісних виробів.

18+ Цей веб-сайт містить інформацію про нікотиновмісні продукти

VELO MINI
Найзручніший формат
для знайомства з VELO
Компактні паучі та банка
Фруктові смаки – Berry Frost
та Tropic Breeze
20 паучів у банці
Міцність:
MEDIUM
ФОРМАТ ПАУЧІВ:
MINI
SLIM
REGULAR
VELO SLIM
Паучі для більш досвідчених
користувачів VELO
Різноманітні смаки –
Ice Cool, Berry Frost, Tropic Breeze та Freeze
20 нікотинових паучів у банці
Міцність:
STRONG
X-STRONG
ФОРМАТ ПАУЧІВ:
MINI
SLIM
REGULAR
VELO REGULAR
Для найдосвідченіших
споживачів VELO
Насичений Urban Vibe зі смаком журавлини та X-Freeze зі смаком вибухового ментолу
18 нікотинових паучів у банці
Міцність:
ULTRA
ФОРМАТ ПАУЧІВ:
MINI
SLIM
REGULAR

18+ ЦЕЙ ПРОДУКТ МІСТИТЬ НІКОТИН ТА ВИКЛИКАЄ ЗАЛЕЖНІСТЬ
ТІЛЬКИ ДЛЯ ПОВНОЛІТНІХ ОСІБ, ЯКІ СПОЖИВАЮТЬ НІКОТИН