Хто такі digital nomads і до чого тут подорожі
18+ Цей продукт містить нікотин і викликає залежність. Тільки для повнолітніх осіб, які споживають нікотин.
У лютому офіс у бунгало на Балі, а у вересні — робота з італійської кав’ярні. Це реальність, у якій вже декілька років живуть digital nomads з усього світу. В дослівному перекладі digital nomads — це цифрові кочівники, але сучасним кочівникам не потрібно мати з собою намет, купу провіанту і верблюда, який буде все це тягнути. Все, що їм потрібно — комп’ютер, інтернет і щоразу інший краєвид за вікном.
Звучить, як мрія, але чи є воно так насправді? Ми вирішили розібратися, хто такі digital nomads, як вони живуть, хто може стати одним із сучасних кочівників і які країни залюбки приймають таких мандрівників.
Хто ж такі цифрові кочівники?
Люди, які не хочуть працювати в офісі, а точніше, взагалі не хочуть працювати на одному місці — тому постійно подорожують із однієї точки в іншу. Важлива деталь: кочівники не просто мандрують з країни в країну, як туристи. Вони постійно працюють у подорожах. Нерідко такі люди облаштовують собі імпровізовані офіси в кав’ярнях, бібліотеках, коворкінгах — усюди, де є якісне підключення до Wi-Fi.
В останні роки низка країн навіть визнала digital nomads офіційним явищем. Поштовхом для цього стала пандемія Covid-19, через яку постраждало чимало економік світу. Тепер, аби заповнити прогалини в туризмі, деякі країни видають спеціальні візи фрилансерам і кочівникам, заохочуючи їх залишатися в країні якомога довше.
Подекуди такі візи отримати навіть легше, аніж звичайні робочі чи туристичні. Втім, людина, яка називає себе цифровим кочівником, має довести, що отримує стабільний дохід і може без проблем залишатися в країні достатньо довго.
Професії у сучасних кочівників можуть бути різними. Найчастіше це маркетологи, журналісти-фрилансери, перекладачі, розробники програмного забезпечення, web-дизайнери — загалом, усі, кому для роботи вистачить ноутбука і якісного інтернету.
Нерідко кочівники під час подорожей змінюють роботу, або ж отримують додатковий дохід, займаючись фотографією, перетворюючись на тревел-блогерів запускаючи YouTube-канал про подорожі. Для тих, хто так само хоче стати кочівником і знайти нову віддалену роботу, існує спеціальний сайт з вакансіями з будь-якої точки світу.
Переваги і недоліки
Звісно ж, головна перевага життя кочівників — це свобода. Свобода у виборі роботи, житла, місця праці. Графік кочівники теж створюють собі самостійно, залежно від власного часу і потреб.
Замість постійної роботи в офісі чи вдома вони можуть постійно подорожувати і досліджувати нові країни та культури. Часто це допомагає мандрівникам підвищити рівень володіння іноземними мовами і набратися цікавого досвіду. Ну і насамкінець, кочівники самі вирішують, коли у них зима, а коли літо. Тож поки на Батьківщині холодно, вони можуть вирушити на Балі, а коли захочуть снігу — полетять шукати Wi-Fi в Антарктиді.
У такого способу життя є і свої недоліки, як-от постійна втома від перельотів та переїздів. Часто кочівникам потрібна адаптація на новому місці до місцевого часу і клімату, від чого страждає їхня продуктивність. Деколи кочівникам бракує стабільності, а життя в хостелах чи готелях змушує людей сумувати за відчуттям приватності і затишного особистого простору.
Та насправді самі кочівники виділяють два головні недоліки такого способу життя. По-перше, досвідчені мандрівники з часом втрачають вау-ефект подорожей. Для них мандри стають одноманітними і в процесі складно знайти місце, яке по-справжньому вразить. По-друге, це самотність. Не в кожного рідні та друзі готові постійно переїздити разом із кочівником з місця на місце. Утім, бувають винятки і люди подорожують невеликими групами і навіть сім’ями.
Тому перед тим, як вирушати в подорож і ставати справжнім digital nomad, радимо тобі ще раз зважити всі плюси і мінуси такого життя.
Куди поїхати?
Серед найпопулярніших напрямків для кочівників виділяють Таїланд, Мексику та Балі. Все через низьку вартість, теплий клімат і високу якість життя в цих країнах. На Балі є навіть цілі поселення таких кочівників з усього світу в містечку Убуд. Вони живуть у бунгало з інтернетом і працюють з видом на рисові тераси і місцеве море.
Ще один популярний напрямок — Кіпр. Там теж переважно тепло і дешево. Щодо європейських міст — то популярними є естонський Таллінн та португальський Лісабон. Взагалі, серед ком’юніті кочівників є спеціальний ресурс, де вони діляться напрямками для подорожей і оцінюють їх — наскільки в тій чи іншій точці було цікаво, який там інтернет і дозвілля.
Головне, куди б ти не поїхав — ти всюди можеш узяти з собою паучі VELO і споживати нікотин будь-коли та в будь-якій точці світу.