velo-triangle

Соло-мандрівка: як усе спланувати та куди поїхати

На перший погляд здається, що соло-мандрівки вигадали спеціально для інтровертів, адже все, що їм потрібно для подорожі — це рюкзак за плечима і час, аби побути наодинці з власним мікровсесвітом. Та насправді в житті кожного мандрівника може статися ситуація, коли хочеться кудись поїхати, а компанію для пригоди знайти не вдається. 

У такі моменти не варто відмовлятися від омріяних планів. Навпаки — можливо, це та сама слушна нагода, аби вирушити в соло-мандрівку і випробувати на собі цікавий досвід подорожей наодинці. 

 

Соло-мандрівка: що це таке? 

Як стає зрозуміло з назви, соло-мандрівка — це подорож самотужки, коли ти збираєш речі, купуєш квиток і самостійно рушаєш досліджувати нові горизонти. Дехто сприймає такі пригоди як виклик і з острахом ставиться до перспективи залишитися на самоті під час подорожі. 

Velo – mountains

Утім, немає значення, подорожуєш ти наодинці чи в компанії друзів. Основа будь-якої мандрівки — це новий досвід, емоції та враження. Тільки від тебе залежить, якими вони будуть. До того ж, деякі мандрівники сприймають пригоди наодинці як окремий вид медитації або ж використовують такі подорожі, щоб завести нові знайомства і з головою поринути в атмосферу нового місця. 

 

Плюси та мінуси соло-мандрівок 

Про перший і найважливіший плюс соло-мандрівки ми вже писали вище — це повна незалежність і свобода дій. Твоя подорож — твої правила. Тільки ти вирішуєш: прокидатися рано чи повалятися в ліжку до обіду, поїсти в кафе неподалік чи купити сендвічі і влаштувати перекус на березі океану. Буквально все — житло, транспорт, їжа, — розваги залежать тільки від твоїх смаків і вподобань. Тим паче, що VELO так само можна споживати будь-де, і вибір місця також залежить тільки від тебе.  

По-друге, соло-мандрівка не означає самотність. Навпаки, у будь-який момент ти можеш познайомитися з новими людьми. Зробити це дуже просто. Можна заговорити з випадковими перехожими на вулиці, допомогти зробити фото іншому соло-туристу і поділитися досвідом подорожей. Іще один варіант — зупинитися в когось через CouchSurfing, тим самим знайшовши не тільки ночівлю, а й людину, яка розповість більше про місцеві особливості. 

Неочікувана перевага соло-мандрівок — вони неперевершений інструмент, аби покращити свою англійську. Нею якщо й не володіють, то принаймні намагаються говорити в більшості країн. Пам’ятай, там не буде можливості заговорити з кимось українською, тому використовуй цей шанс — згадуй слова, імпровізуй, пояснюй жестами — одним словом, роби все, аби тебе зрозуміли. Під кінець подорожі отримаєш не тільки більше знань, а й упевненість в тому, що тебе можуть зрозуміти в будь-якій точці світу. 

Утім, у подорожей наодинці є і мінуси. По-перше, це витрати. Під час мандрівки з друзями ви ділите витрати на всіх. Тут же доведеться розраховувати тільки на свої фінанси і самотужки обирати квитки, орендувати житло і купувати їжу. 

Velo – portrait

По-друге, варто розраховувати тільки на свої сили і завжди залишатися з холодною головою. Це може звучати лячно, але насправді варто просто бути обережним, адже якщо ти десь застрягнеш, то вибиратися доведеться самотужки. 

Ну і ще один недолік, про який говорять соло-мандрівники — це те, що немає з ким поділитися враженнями під час поїздки. Та насправді з цим добре виручають соцмережі, куди можеш писати про всі емоції та переживання, навіяні за час подорожі. Хтозна, можливо, саме так розпочнеться твоя кар’єра тревел-блогера. 

 

Правила соло-мандрівок 

Правил подорожей наодинці небагато, але від кожного з них залежить, якою саме запам’ятається тобі соло-мандрівка. 

Сплануй усе заздалегідь. Попіклуйся про ночівлю, маршрути та місця, які варто відвідати. Також прочитай на місцевих сайтах чи групах, куди ходити не варто. Це зекономить час і допоможе вберегти тебе від зайвих негараздів. Та пам’ятай: це твоя мандрівка і, якщо раптом хочеться відійти від плану — роби це! 

Безпека понад усе! Про всяк випадок зроби фото всіх документів. Не тримай усе цінне в одному місці. Наприклад, закинь частину грошей на карту, а частину зберігай у гаманці. Повідом хоча б одну людину про свої плани на день: де ти будеш, що хочеш відвідати та коли плануєш повернутися. Це потрібно для того, аби в разі чого тобі допомогли навіть через сотні кілометрів. 

Лови момент. Відпочинь від роботи та соціальних мереж. Будь тут і зараз — зроби так, аби ця соло-мандрівка стала найкращою пригодою в житті. 

 

Куди поїхати? 

Будь-куди. Та спершу радимо спробувати свої сили та вирушити в подорож наодинці до містечка неподалік. Так ти зрозумієш, як працює подібна пригода і зможеш зробити висновки для наступної подорожі. 

З іншого боку, якщо у тебе є ідея для мандрівки, про яку ти так давно мрієш, то, можливо, саме зараз час збирати валізи, бронювати квитки і вирушати туди, куди так сильно хочеться. 

наступний пост попередній пост

Привіт! Раді тебе бачити!

Маленьке питання перш ніж перейти до змісту нашого сайту:
Ти старше 18 років і споживаєш тютюн або нікотин?

Доступ на сайт дозволений тільки особам старше 18 років, які є споживачами тютюнових або нікотиновмісних виробів.

18+ Цей веб-сайт містить інформацію про нікотиновмісні продукти

VELO MINI
Найзручніший формат
для знайомства з VELO
Компактні паучі та банка
Фруктові смаки – Berry Frost
та Tropic Breeze
20 паучів у банці
Міцність:
MEDIUM
ФОРМАТ ПАУЧІВ:
MINI
SLIM
REGULAR
VELO SLIM
Паучі для більш досвідчених
користувачів VELO
Різноманітні смаки –
Ice Cool, Berry Frost, Tropic Breeze та Freeze
20 нікотинових паучів у банці
Міцність:
STRONG
X-STRONG
ФОРМАТ ПАУЧІВ:
MINI
SLIM
REGULAR
VELO REGULAR
Для найдосвідченіших
споживачів VELO
Насичений Urban Vibe зі смаком журавлини та X-Freeze зі смаком вибухового ментолу
18 нікотинових паучів у банці
Міцність:
ULTRA
ФОРМАТ ПАУЧІВ:
MINI
SLIM
REGULAR

18+ ЦЕЙ ПРОДУКТ МІСТИТЬ НІКОТИН ТА ВИКЛИКАЄ ЗАЛЕЖНІСТЬ
ТІЛЬКИ ДЛЯ ПОВНОЛІТНІХ ОСІБ, ЯКІ СПОЖИВАЮТЬ НІКОТИН