velo-triangle

Next level travel: Антарктида — подорож на край Землі

Антарктида точно не серед перших туристичних точок світу. Вічні льоди континенту, де максимальна зафіксована температура -10 градусів, приваблюють тільки справжніх мрійників. 

 

Мало того, до середини минулого століття тільки одиниці могли побувати на Південному полюсі. Утім, сьогодні континент щороку приймає близько 40 тисяч туристів. Люди їдуть туди, аби на власні очі побачити льодовики та замерзлі вулкани, сфотографувати пінгвінів з тюленями та відчути себе справжньою частиною шостого континенту Землі. 

 

Антарктида унікальна тим, що її територія не належить нікому. Ці землі повністю віддали для досліджень науковцям, тому тільки там можна побачити природу в її первинному вигляді. Разом із тим, потрапити в Антарктиду — далеко не дешеве задоволення. 

 

Варіанти маршруту 

 

Потрапити в Антарктиду непросто та дорого, але можливо. 

 

По-перше, є варіанти дістатися на континент літаком. Так набагато швидше, і туристам не доведеться провести 4 дні, перепливаючи холодний Атлантичний океан. 

 

Отже, найпопулярніший варіант — дістатися на антарктичну станцію «Юніон Глейшер» (Union Glacier). Туди можна потрапити літаком із чилійського міста Пунта-Аренас. Квиток на такий рейс в обидва боки стартує від 5 000 доларів. А щоб долетіти з Києва до Пунта-Аренаса, доведеться додати ще близько 22 тисяч гривень. 

 

Інший політ можна здійснити від Кейптауна у ПАР до Землі Королеви Мод. Утім, такий маршрут має кілька нюансів. По-перше, він не надто популярний. На Землях Королеви Мод розташований тільки один табір, який може прийняти максимум 12 туристів одночасно. До того ж, інформацію про польоти та актуальні ціни на авіаквиток із ПАР до континенту потрібно уточнювати тут. Зазначимо також, що квиток з Києва до Кейптауна можна знайти від 13 000 гривень, але загальний час подорожі між містами триватиме від 19 годин до двох діб. На щастя, повнолітнім споживачам нікотинових паучів VELO* не страшні довгі перельоти, адже їх можна використовувати будь-де і майже непомітно для довколишніх. 

 Velo

Інший варіант подорожі — дістатися Антарктиди по воді. Круїзні лайнери відправляються від аргентинського міста Ушуая, чилійського Пунта-Аренаса і навіть курсують до континенту від Нової Зеландії. Будь-яка з таких подорожей коштуватиме від 4 000 доларів, а новозеландський варіант — набагато дорожче, адже його маршрут в рази довший за інші варіанти. 

 

Як організувати подорож 

 

Якщо ти все ж плануєш дістатися Антарктиди, маєш знати кілька важливих фактів про неї. 

 

Перший — відвідувати континент можна з листопада до березня. Листопад і березень вважають низьким сезоном, коли туристів в Антарктиді небагато. А от уся зима для Південного полюса — гарячий період, коли людей на континенті буде чимало. 

 

Це одна з причин, чому будь-яка подорож до Антарктиди має відбуватися тільки в рамках туристичного туру. Інша причина — екскурсійним групам не дозволяють висаджуватися на берег, якщо їхня кількість більше ніж 100 людей. За цим мають стежити туроператори. Це одна з умов «Договору про Антарктику». 

 

Друге — в Антарктиді немає готелів. Туристи зупиняються або ж у самих лайнерах, ночуючи в каютах, або ж в таборах на станціях. Втім, не кожна станція може прийняти до себе туристів. Але є і гарна новина: українська станція «Академік Вернадський» — єдина в Антарктиді, де відкрили кафе-бар і сувенірну крамничку. Тому привід зайти до земляків точно знайдеться. 

 

Третє — щодо спорядження. Загалом, все залежить від умов, які надає туроператор, але для подорожі в Антарктиду точно не завадить взяти термобілизну, (максимально) теплий одяг і термос. Все решта — залежить від планів щодо континенту. 

 

Навіщо їхати в Антарктиду? 

 

Кожна людина, яка ступить на землі Антарктиди, зможе відчути себе унікальною і побачити те, що невідомо багатьом людям. 

 

Маршрути всіх лайнерів побудовані вздовж узбережжя континенту. Так туристи мають змогу побачити на власні очі й сфотографувати пінгвінів, тюленів та інших екзотичних тварин. Крім того, деякі маршрути сплановані так, аби люди мали можливість прогулятися льодовиками та відчути себе частиною природи Антарктиди. 

 

Для всіх, хто ризикне дістатися Південного полюсу, є можливість відправити листа додому з відповідним штампом. Утім, це завдання здебільшого для відчайдухів, які ризикнуть піти в десятиденний лижний тур до центру континенту. 

 Velo

Інша розвага — відвідування так званого «полюсу недоступності». Це найхолодніша територія у світі, тож не дивно, що за весь час там побувало менше сотні туристів. 

 

Альпіністам в Антарктиді пропонують підкорити вершину Вінсон висотою 4897 м. Втім, на вершині гори доволі прохолодно, температура там не підіймається вище -37 градусів. 

Кожен може знайти в Антарктиді щось своє. Якщо ти розраховуєш на круїз і неймовірні пейзажі — отримаєш їх. Якщо на незабутні емоції — то знайдеш їх посеред шостого континенту. Головне пам’ятати, що подорож туди — це довготривала пригода, яка точно залишиться унікальним спогадом у житті будь-якої людини. 

 

* Нікотиноновмісні вироби не є цілком безпечними і викликають звикання.наступний пост попередній пост

Привіт! Раді тебе бачити!

Маленьке питання перш ніж перейти до змісту нашого сайту:
Ти старше 18 років і споживаєш тютюн або нікотин?

Доступ на сайт дозволений тільки особам старше 18 років, які є споживачами тютюнових або нікотиновмісних виробів.

18+ Цей веб-сайт містить інформацію про нікотиновмісні продукти

VELO MINI
Найзручніший формат
для знайомства з VELO
Компактні паучі та банка
Фруктові смаки – Berry Frost
та Tropic Breeze
20 паучів у банці
Міцність:
MEDIUM
ФОРМАТ ПАУЧІВ:
MINI
SLIM
REGULAR
VELO SLIM
Паучі для більш досвідчених
користувачів VELO
Різноманітні смаки –
Ice Cool, Berry Frost, Tropic Breeze та Freeze
20 нікотинових паучів у банці
Міцність:
STRONG
X-STRONG
ФОРМАТ ПАУЧІВ:
MINI
SLIM
REGULAR
VELO REGULAR
Для найдосвідченіших
споживачів VELO
Насичений Urban Vibe зі смаком журавлини та X-Freeze зі смаком вибухового ментолу
18 нікотинових паучів у банці
Міцність:
ULTRA
ФОРМАТ ПАУЧІВ:
MINI
SLIM
REGULAR

18+ ЦЕЙ ПРОДУКТ МІСТИТЬ НІКОТИН ТА ВИКЛИКАЄ ЗАЛЕЖНІСТЬ
ТІЛЬКИ ДЛЯ ПОВНОЛІТНІХ ОСІБ, ЯКІ СПОЖИВАЮТЬ НІКОТИН