velo-triangle

Next level travel: Помпеї

Щороку Помпеї відвідують 3 мільйона туристів, хоча ще кілька століть тому люди не знали про існування цього давньоримського міста. Його вулиці й будинки були вкриті вулканічним попелом і застиглою лавою, яка заховала Помпеї від світу. В одну мить життя там зупинилося назавжди — і сьогодні люди їдуть на південь Італії з усіх куточків планети, аби хоча б на день переміститися в часі та на власні очі побачити, як жили Помпеї дві тисячі років тому.  

Можливо, про це місто ніхто не знав би й досі, якби не італійський фермер, який хотів вирити колодязь — і випадково натрапив на руїни стародавнього театру. Хоча насправді тоді він знайшов не Помпеї, а сусіднє місто Геркуланум, яке так само постраждало від виверження Везувію.  

З того часу археологи постійно досліджують приховані міста. І попри те, що розкопки тривають уже понад два століття, частина території Помпеїв досі недоступна вченим і приховує свої стародавні таємниці.  

А ось відкрита частина міста — це справжній музей просто неба з автентичними вулицями та будинками, де фрески розповідають історію міста, а написи на стінах — трагічну долю його мешканців.  

Помпеї — це місце, яке захоплює й лякає водночас. Подорож туди — унікальний досвід, який дозволяє насолодитися прекрасним і змушує задуматися про вічне.  

Як організувати подорож у Помпеї?  

Для подорожі в Італію українцям знадобиться біометричний паспорт і сертифікат про вакцинацію. І не забудь перевірити останню інформацію, перш ніж купувати квитки: через ситуацію з коронавірусом правила в’їзду вже неодноразово змінювалися.  

Girl with VELO

Потрапити в самі Помпеї найзручніше з Неаполя. Відстань між містами лише 23 км, які можна подолати машиною, автобусом або на поїзді. Останній варіант найпопулярніший, адже електропотяги ходять за цим маршрутом регулярно, а квитки на них коштують три євро — майже сто гривень. Крім того, можна взяти квитки в обидва боки і виїхати назад, коли буде зручно. Головне — зробити це в той самий день, адже потім квиток буде недійсним.  

Дістатися до Неаполя так само легко — туди щодня літають рейси з України. Квитки переважно коштують до тисячі гривень. Є навіть варіанти в половину цієї суми, та тоді летіти доведеться з пересадками й подорож триватиме понад добу. Щоправда, повнолітнім споживачам нікотинових паучів VELO не страшні довгі перельоти, адже їх можна використовувати будь-де і майже непомітно для оточення.  

Щодо житла, то в Неаполі достатня кількість хостелів, готелів і апартаментів, аби зупинитися. Тим паче, це додаткова можливість для подорожувальників насолодитися ще одним італійським містом.  

Є також кілька порад про відвідування Помпей. По-перше, варто одягти зручне взуття, адже ходити доведеться багато. Та взуття має бути не слизьке, адже Помпеї — це суцільне каміння, на якому легко послизнутися. По-друге, туристам необов’язково брати з собою воду і нести її в наплічнику. По всій території міста встановили спеціальні крани з питною водою, тому достатньо буде взяти власну пляшку чи кухоль.  

Що подивитися в Помпеях?  

Для того, аби відвідати Помпеї, спершу доведеться купити квиток. Він коштує 15 євро, або ж 480 гривень з людини. Окремо за 17 євро (550 гривень) можна придбати аудіогід, який розповість про всі важливі моменти з життя міста.  

Кожному туристу на вході також дають карту території, аби люди не заблукали і змогли самостійно прокласти маршрут для екскурсії.  

Зазвичай усі починають шлях біля Форуму — це своєрідний центр міста, який був важливою точкою політичного, релігійного, торговельного і культурного життя Помпей. Саме там розташовані найстаріші споруди, деякі з яких реставратори сьогодні намагаються відновити.  

Тамтешні будинки також мають цікаву особливість: вони рясно прикрашені фресками, які ідеально збереглися і сьогодні розповідають туристам про історію міста. Особливо багато фресок є у Будинку Фавна, де археологи знайшли навіть бронзову скульптуру тих часів, яка зображує власника будинку.  

Тим, хто хоче ще більше поринути в історію Помпей, варто відвідати Будинок Юлія Полібія. Там встановлені екрани й інтерактивні комп’ютерні монітори, які відтворюють події тих часів і дозволяють туристам на власні очі побачити, якими були Помпеї в період розквіту і що сталося з ними через виверження вулкану.  

Аби обійти всю територію міста, туристам цілком вистачить одного дня. І неважливо, чи людина приїхала в Помпеї за архітектурою, історією, чи унікальним досвідом — це місто точно буде цікавим кожному і не залишить нікого байдужим.  

 

наступний пост попередній пост

Привіт! Раді тебе бачити!

Маленьке питання перш ніж перейти до змісту нашого сайту:
Ти старше 18 років і споживаєш тютюн або нікотин?

Доступ на сайт дозволений тільки особам старше 18 років, які є споживачами тютюнових або нікотиновмісних виробів.

18+ Цей веб-сайт містить інформацію про нікотиновмісні продукти

VELO MINI
Найзручніший формат
для знайомства з VELO
Компактні паучі та банка
Фруктові смаки – Berry Frost
та Tropic Breeze
20 паучів у банці
Міцність:
MEDIUM
ФОРМАТ ПАУЧІВ:
MINI
SLIM
REGULAR
VELO SLIM
Паучі для більш досвідчених
користувачів VELO
Різноманітні смаки –
Ice Cool, Berry Frost, Tropic Breeze та Freeze
20 нікотинових паучів у банці
Міцність:
STRONG
X-STRONG
ФОРМАТ ПАУЧІВ:
MINI
SLIM
REGULAR
VELO REGULAR
Для найдосвідченіших
споживачів VELO
Насичений Urban Vibe зі смаком журавлини та X-Freeze зі смаком вибухового ментолу
18 нікотинових паучів у банці
Міцність:
ULTRA
ФОРМАТ ПАУЧІВ:
MINI
SLIM
REGULAR

18+ ЦЕЙ ПРОДУКТ МІСТИТЬ НІКОТИН ТА ВИКЛИКАЄ ЗАЛЕЖНІСТЬ
ТІЛЬКИ ДЛЯ ПОВНОЛІТНІХ ОСІБ, ЯКІ СПОЖИВАЮТЬ НІКОТИН